REKLAMA
Znaleziono 2505 wyników
TAURON z unijnym dofinansowaniem zrealizuje duże inwestycje w Wałbrzychu i Oławieartykuł
Pokaż artykuł
TAURON z unijnym dofinansowaniem zrealizuje duże inwestycje w Wałbrzychu i Oławie
TAURON Dystrybucja zawarł umowy o dofinansowanie z Instytutem Nafty i Gazu – Państwowym Instytutem Badawczym w Krakowie. Otrzymane wsparcie pozwoli na sprawną realizację ważnych projektów inwestycyjnych, których celem jest integracja odnawialnych źródeł energii z siecią dystrybucyjną.
PGE planuje kolejną wielką inwestycję w woj. zachodniopomorskimartykuł
Pokaż artykuł
PGE planuje kolejną wielką inwestycję w woj. zachodniopomorskim
Grupa PGE przygotowuje się do realizacji nowej, wielkiej inwestycji w województwie zachodniopomorskim, w północno-zachodniej części Polski. Spółka ma w planach budowę nowego źródła ciepła w Gryfinie – Ciepłowni Gryfino. Planowana inwestycja składać się będzie z kotłów wodnych gazowych o mocy około 28 MWt wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Nowa ciepłownia zastąpi obecne źródło ciepła z bloków węglowych Elektrowni Dolna Odra.
PGE transformuje ciepłownictwo. W Zgierzu pod Łodzią oddano do użytku niskoemisyjną elektrociepłownięartykuł
Pokaż artykuł
PGE transformuje ciepłownictwo. W Zgierzu pod Łodzią oddano do użytku niskoemisyjną elektrociepłownię
PGE Energia Ciepła oddała do eksploatacji nową, zasilaną gazem jednostkę wytwórczą w Zgierzu. Jest to już trzecia niskoemisyjna inwestycja ciepłownicza zakończona w tym roku w Grupie PGE. Zagwarantuje ona produkcję ciepła w sposób efektywny i przyjazny dla mieszkańców, poprawiając warunki środowiskowe w mieście.
PGE wybuduje w województwie lubelskim trzy farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 15 MWartykuł
Pokaż artykuł
PGE wybuduje w województwie lubelskim trzy farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 15 MW
PGE Energia Odnawialna otrzymała pozwolenie na budowę trzech sąsiadujących ze sobą farm fotowoltaicznych PV Żółtańce 1, PV Żółtańce 2 i PV Żółtańce 3. Instalacje o łącznej mocy 15 MW powstaną na wydzierżawionych przez spółkę 18 ha gruntów znajdujących się w powiecie chełmskim na Lubelszczyźnie.
Pod Wrocławiem za 1,4 mld złotych powstała nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem za 1,4 mld złotych powstała nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [ZDJĘCIA]
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, uruchomił nową elektrociepłownię gazową Czechnica-2 w Siechnicach o mocy elektrycznej 179 MWe i termicznej 315 MWt. Nowo wybudowana instalacja zaspokoi około 20 proc. zapotrzebowania na ciepło mieszkańców Wrocławia i wszystkich odbiorców w gminie Siechnice przyłączonych do sieci ciepłowniczej, a nakłady przeznaczone na jej wybudowanie sięgają 1,4 mld PLN. Docelowo do 2035 roku Grupa PGE planuje przeznaczyć na ciepłownictwo około 18 mld PLN.
Prezes PGE Dariusz Marzec: kompleks w Turowie będzie działał tak długo, jak będzie to potrzebneartykuł
Pokaż artykuł
Prezes PGE Dariusz Marzec: kompleks w Turowie będzie działał tak długo, jak będzie to potrzebne
Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, 25 marca br. spotkał się z pracownikami Kopalni i Elektrowni Turów. Tematem spotkania, które odbyło się w Bogatyni na terenie energetycznego kompleksu, było podkreślenie jego wagi dla polskiej energetyki, zapewnienie o kontynuacji jego działalności oraz poinformowanie o dalszych krokach, które zostaną podjęte po uchyleniu przez Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzji środowiskowej turoszowskiej kopalni. Prezes PGE zapewnił załogę, że Kopalnia i Elektrownia Turów będą dalej bezpiecznie pracować, a pracownicy nie muszą martwić się o swoje miejsca pracy.
[Kraków] Remont Kamienicy, ul. Karmelicka 56inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Remont Kamienicy, ul. Karmelicka 56
Kraków, Śródmieście, Karmelicka 56
Krowoderska 71ainwestycja
Pokaż inwestycję
Krowoderska 71a
Kraków, Śródmieście, Krowoderska 71a
Grupa PGE prowadzi proces modernizacji elektrociepłowni w największych miastach Polski [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Grupa PGE prowadzi proces modernizacji elektrociepłowni w największych miastach Polski [FILM]
Grupa PGE konsekwentnie od 2018 roku prowadzi proces modernizacji elektrociepłowni w największych miastach Polski. Efektem tego jest oddanie przez PGE do użytku nowoczesnych niskoemisyjnych źródeł kogeneracyjnych w Kielcach, Bydgoszczy i Zgierzu. Do końca 2023 roku zakończą się inwestycje w źródła gazowe w Gorzowie Wielkopolskim, Rzeszowie i Wrocławiu, a na początku 2024 r. w Lublinie i Siechnicach. Wszystkie te projekty w istotny sposób zwiększą komfort i bezpieczeństwo dostaw ciepła dla mieszkańców oraz znacząco wpłyną na zmniejszenie emisji z elektrociepłowni.
PGE zakończyła budowę I etapu jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PGE zakończyła budowę I etapu jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce
PGE zakończyła na Podkarpaciu budowę I etapu jednej z największych w Polsce farm fotowoltaicznych – PV Jeziórko. Na działkach o powierzchni około 50 ha powstała instalacja o mocy ponad 50 MW. Na koniec pierwszego kwartału 2024 roku farma osiągnie moc 100 MW, a docelowo zostanie rozbudowana do ok. 220 MW.
PGE wybuduje w Polsce największy wielkoskalowy magazyn energii w Europieartykuł
Pokaż artykuł
PGE wybuduje w Polsce największy wielkoskalowy magazyn energii w Europie
Grupa PGE uruchomiła postępowanie zakupowe na zaprojektowanie i budowę, w formule pod klucz, bateryjnego magazynu energii o mocy do 263 MW oraz pojemności minimalnej 900 MWh. Projekt zlokalizowany będzie w sąsiedztwie należącej do Grupy PGE Elektrowni Szczytowo-Pompowej Żarnowiec.
Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy buduje nowe kogeneracyjne źródło ciepłaartykuł
Pokaż artykuł
Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy buduje nowe kogeneracyjne źródło ciepła
PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, oficjalnie przekazała plac budowy generalnemu wykonawcy – konsorcjum Polimex Energetyka oraz Polimex Mostostal. Nowa jednostka wytwórcza, zasilana paliwem gazowym, powstanie na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz II. Zakończenie całości prac zaplanowano na 2025 rok.
Dwie nowe, wielkie inwestycje PGE. Powstaną bloki gazowe za miliardy złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Dwie nowe, wielkie inwestycje PGE. Powstaną bloki gazowe za miliardy złotych!
Dwie nowe, wielkie inwestycje Grupy PGE. Spółka podpisała w środę, 4 marca umowy na budowę dwóch szczytowych bloków gazowych o mocy około 600 MW każdy w Rybniku oraz Gryfinie (Dolna Odra). Projekty, realizowane w technologii turbin gazowych, zostaną zrealizowane przez konsorcjum Polimex Mostostal i Siemens Energy. Łączna wartość kontraktów, obejmujących również serwis, wynosi około 6 mld złotych.
Co dalej z budową w Polsce największego wielkoskalowego magazynu energii w Europie?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową w Polsce największego wielkoskalowego magazynu energii w Europie?
W Polsce zostanie wybudowany największy wieloskalowy magazyn energii w Europie. Inwestor, Grupa PGE planuje budowę wielkoskalowego bateryjnego magazynu energii elektrycznej, o mocy do 263 MW oraz pojemności minimalnej 900 MWh.
Budowa nowej gazowej jednostki w Elektrociepłowni Bydgoszcz II wchodzi w ostatni etapartykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej gazowej jednostki w Elektrociepłowni Bydgoszcz II wchodzi w ostatni etap
PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, kontynuuje w bydgoskiej elektrociepłowni proces odchodzenia od węgla i przejścia na paliwo zero i niskoemisyjne. 25 czerwca br. miała miejsce ceremonia zawieszenia wiechy, a tym samym rozpoczął się ostatni etap inwestycji.
W Rybniku trwa budowa jednej z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Rybniku trwa budowa jednej z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie
W województwie śląskim realizowana jest kolejna wielka inwestycja. W Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie, która już od 2027 roku zapewni dostawy prądu dla aż 2 milionów odbiorców. Projekt realizowany jest przez konsorcjum składające się z firm: Polimex Mostostal oraz Siemens Energy. Dzięki wartości projektu sięgającej około 3,6 miliarda złotych, elektrownia gazowa w Rybniku jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć energetycznych w Polsce.
[Katowice] Arkadiusz Godlewski apeluje o debatę na temat przebudowy rynkuartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Arkadiusz Godlewski apeluje o debatę na temat przebudowy rynku
Arkadiusz Godlewski zaapelował w liście otwartym do prezydenta Katowic, Piotra Uszoka, o zorganizowa...
Projekt budowy wielkiej elektrowni jądrowej w Koninie przebiega zgodnie z planemartykuł
Pokaż artykuł
Projekt budowy wielkiej elektrowni jądrowej w Koninie przebiega zgodnie z planem
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, spotkał się z Whang Joo-ho, prezesem KHNP – koreańskim partnerem w budowie elektrowni jądrowej w Polsce. W spotkaniu uczestniczył również Karol Rabenda, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej ZE PAK i Jakub Rybicki, prezes zarządu PGE PAK Energia Jądrowa.
Hotel Logosinwestycja
Pokaż inwestycję
Hotel Logos
Kraków, Śródmieście, Szujskiego 5
Wrocław: Tauron odkupi od miasta za ponad 10 milionów działkę przy obwodnicy śródmiejskiejartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Tauron odkupi od miasta za ponad 10 milionów działkę przy obwodnicy śródmiejskiej
Urzędnicy wyłonili przy drugiej próbie nowego właściciela kilkuhektarowego terenu przy ulicy Irysowe...
REKLAMA